Mocne i dobrze wyposażone kosiarki spalinowe AL-KO do małej, średniej i dużej wielkości trawników*

Posiadamy największy wybór – ponad 50 modeli kosiarek do trawy i mamy do tego ważny powód: chcielibyśmy, abyś otrzymał dokładnie taką kosiarkę, jakiej potrzebuje Twój trawnik. Na pierwszym miejscu stawiamy na prostotę obsługi. Asymetryczny korpus ułatwiajacy dokaszanie krawędzi, centralna regulacja wysokości koszenia, innowacyjne korpusy pozwalajace na perfekcyjne wypełnianie kosza trawą, pozycja stojaca w każdym modelu ułatwiajaca czyszczenie maszyny lub jej przechowywanie w garażu. To tylko niektóre z cech naszych kosiarek. Ponadto nasze produkty przekonują kompletnym wyposażeniem i wyróżniającym designem. Wszystko to by móc komfortowo skosić trawnik. Skorzystaj z naszych ponad 50-ciu lat doświadczenia w technice ogrodowej. Niemiecka jakość to słowa odzwierciedlające nasze podejście do każdego produktu. Od 50 lat produkujemy kosiarki niezmiennie w tym samym zakładzie w austriackich górach.

Funkcje

- Łatwe zakładanie i zdejmowanie kosza - ból pleców i przytrzaśnięte palce to już przeszłość. Z systemem zakładania EasyClick wyposażonym w szynę prowadzącą , opróżnianie kompaktowego kosza na trawę to dziecięca igraszka.

- Centralna regulacja wysokości koszenia - jednym ruchem można wygodnie zmienić wysokość koszenia – centralnie i płynnie dzięki sprężynowej podporze.

- Pełny kosz , mniej przerw - maxAirfow-Technology sprawia, że pokos dociera do tyłu kosza na trawę, dzięki czemu wypełnia się on aż po samą górę i wymaga rzadszego opróżniania.

Zalety

Spalinowe kosiarki do trawy to klasyki wśród mechanicznych kosiarek. Kosiarka spalinową można kosić także duże i trudno dostępne obszary trawiaste lub trawniki. Zaprojektowane na ogrody wielkości do 2000 m2. Dzięki napędowi na koła nie wymagają prawie wcale wysiłku podczas koszenia.

 • | Kosiarki spalinowe są niezależne
  Kosiarki spalinowe prowadzą do maksymalnej niezależności. Szczególnie w dużych ogrodach gdzie kosiarki elektryczne szybko trafiają na granicę dla samych siebie, lub ograniczenie użycia ze względu na przewód zasilający.
 • | Wysoka trawa to (niby) nie problem
  W przypadku koszenia bardzo wysokiej trawy kosiarki napotykają na problemy ze zbieraniem pokosu. Kosiarki AL.-KO dzięki silnikom o dużej mocy i aerodynamicznym kształtom korpusu znacznie zwiększają te możliwości dzięki czemu możemy kosić znacznie wyższą trawę.
 • | Płynne koszenie dużych powierzchni trawy
  Każdy właściciel naszej kosiarki zaraz po uruchomieniu, może oddać się w pełni przyjemności koszenia. Kosiarka spalinowa jest niezależna i gwarantuje dużą swobodę poruszania się.
 • | Duże kosze na trawę
  Pojemne i wypełniające się po brzegi koszy znacznie wydłużają okres koszenia.

Linia modelowa

"Classic“ – klasyczna i dobra
Kosiarki linii „Classic“ uzupełniają ofertę modelami o mocnej, prostej wytrzymałej konstrukcji. Gama Classic jest przeznaczona dla wszystkich ogrodników hobbystów, którzy chcieliby posiadać klasyczną, solidną kosiarkę w korzystnej cenie. To prawdziwy wół roboczy na długie lata.

„Highline“ – innowacja w technice i komfort
W asortymencie kosiarek spalinowych do trawy stworzyliśmy serię produktów „Highline”, która łączy innowacyjność i nowoczesny design. Urządzenia Highline dysponują wieloma funkcjami ułatwiającymi koszenie trawy: na przykład trzymanie kierownicy stało się wygodniejsze dzięki specjalnemu kokpitowi Easy-drive-Cockpit. Miękki uchwyt dodaje komfortu. Jeszcze więcej wygody daje funkcja napędu tylnych kół „VarioSpeed” przez możliwość dostosowania prędkości kosiarki do indywidualnych potrzeb użytkownika od 2,5 do 4,5 km/h. Zawieszenie kosza dzięki systemowi EasyClick pozwala na dziecinnie łatwe zakładanie i zdejmowanie. Szczególnie pomocną przy koszeniu jest MaxAirflow Technology: konstrukcja korpusu została zaprojektowana tak by pokos trafiał bezpośrednio do tylnej strefy kosza, a w rezultacie jego całkowite wypełnienie i mniej rzadsze opróżnianie. Asymetryczny korpus kosiarki ułatwia dokaszanie krawędzi trawnika dzięki czemu eliminujemy konieczność poprawiania koszenia podcinarkami. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwala na pionowe postawienie kosiarki dzięki czemu możemy w łatwy sposób ją wyczyścić po koszeniu a na sezon zimowy przechować w garażu zabierając minimalną ilość miejsca. Uchwyt umieszczony na przedzie kosiarki z serii „Highline” jest idealny, gdy trzeba kosiarkę transportować, przechować, przenieść po schodach lub przez przeszkodę. Produkty serii „Highline” - idealne dla pasjonatów ogrodów.

„solo by AL-KO“ – komfort w perfekcji
Kosiarki spalinowe linii „solo by AL-KO“ oferują najwyższy możliwy komfort obsługi. Wyjątkowe wyposażenie i najwyższa jakość: super stabilne aluminiowe wzmocnienia kierownicy gwarantują perfekcyjną poręczność i trwałość. Asymetryczny korpus ułatwiający dokaszanie obrzeży trawnika, podwyższona sztywność i wytrzymała konstrukcja sprawiają, iż jest to produkt na długie lata użytkowania. Boczne osłony chronią lakier przed zarysowaniem, a pozycja stojąca umożliwia jej bezproblemowe czyszczenie lub przechowywanie. Urządzenia „solo by AL-KO” konstruowane są z myślą o profesjonalnym użytkowaniu niemniej sprawdzą się także w każdym ogrodzie odwdzięczając się bardzo długą żywotnością. Kosiarki „solo by AL-KO“ znajdziesz w specjalistycznych sklepach ogrodniczych lub na www.alko.pl. To prawdziwy wół roboczy na długie lata.

Każda linia kosiarek, „solo by AL-KO“, „Highline“, „Silver“ lub „Classic“ charakteryzuje się innymi funkcjami charakterystycznymi dla danej linii produktowej. Można więc wybierać sprzęt z różnymi funkcjami. Kosiarką „2w1” można kosić trawę i zbierać pokos; Kosiarka „3w1” może dodatkowo mulczować trawę, a „4w1” oznacza, że oprócz trzech poprzednich funkcji, możliwy jest boczny wyrzut trawy. Ponad to w naszej serii „solo by AL-KO“ oferujemy także model wykonane z aluminium. W odróżnieniu od standardowo kosiarek ze stali, aluminium wykazuje najwyższą wytrzymałość i trwałość, także odlewany korpus daje gwarancję najlepszego zbierania do kosza. Ponadto jest odporny na siły skręcające, nierdzewny i wygłusza hałas znacznie lepiej niż kosiarki stalowe.

*tekst dzięki uprzejmości www.al-ko.com/pl